Inteligentní dům Somfy TaHoma | Metallife
  • image

    Zavolejte nám
    +420 733 21 20 20

  • image

    Otevírací doba
    Po - Pa 9.00 - 18.00

Inteligentní dům Somfy

Chytrá domácnost SOMFY TaHoma


TaHoma a Connexoon Access jsou systémy inteligentního domu usnadňující život a dbající o bezpečnost a pohodlí jeho obyvatel.

 

Nejdůležitějším prvkem obou systémů je centrální jednotka (router). Je to prvek, který je nutné propojit kabelem s domácím routerem s přístupem k internetu. Centrální jednotka centrála komunikuje s jednotlivými zařízeními (pohony) rádiem. Pohony ve verzi io umožňují obousměrnou komunikaci a vracejí do systému informace o aktuální poloze. Díky této funkci můžeme naše vrata otevřít i jen částečně a systém nám ukáže přesně jejich stav.

 

picto house purple1POHODLÍ
Příjemné teplo v neděli, tlumené osvětlení v noci, automaticky se zavírající vrata když odjíždíte do práce…
TaHoma®Premium pečuje o vaše pohodlí a dobrou náladu.
picto house red1BEZPEČNOST
Inteligentní dům, to jsou také kamery a čidla, která vám oznámí každou podezřelou aktivitu v domě i v jeho okolí – v každé době. Můžete naprogramovat vyhrazené scénáře, např. po detekci pohybu v ložnici přes den, když není nikdo doma.
picto house green1ÚSPORNOST
Integrujte topení s ovládáním rolet, abyste maximalizovali energetickou účinnost vašeho inteligentního domu – díky čidlům váš dům maximálně využije sluneční paprsky pro ohřívání interiéru a zadrží teplo v noci tím, že automaticky uzavře clony a spustí rolety.

TaHoma Premium je centrální jednotka řídící celý inteligentní dům od vrat a dveří až po osvětlení a čidla. TaHoma Premium může vše ovládat rádiovými signály Somfy (io-homecontrol, RTS) a jinými rádiovými signály (enocean, z-wave, RTD). Jen rádiový systém io-homecontrol poskytuje zpětné informace, všechny ostatní neposkytují informace o stavu zařízení.

Connexoon Access je centrála umožňující ovládat pohoby garáží, ohrad a dveří ve verzi io. Řízení probíhá na úrovni aplikace chytrého telefonu (IOS, Android) a umožňuje vytvořit čtyři jednoduché scénáře. Největší výhodou tohoto řešení je služba určování polohy GPS, díky které se naše vrata sama automaticky otevřou při našem návratu domů bez nutnosti použít dálkový ovladač nebo chytrý telefon.

 

Příkladové scénáře činnosti


picto house stormBURZA
Když centrála zjistí zesílení větru (které bude odečteno z čidla větru) automaticky uzavře všechny okenní rolety, aby se nerozbily, a také stáhne markýzy.
picto house inNÁVRAT DOMŮ
Díky funkci GPS se naše vrata otevřou automaticky chvíli před naším návratem bez nutnosti použít dálkový ovladač nebo chytrý telefon.
picto house outODCHOD Z DOMU
Při odchodu z domu můžeme prostřednictvím jednoho tlačítka zavřít všechna vrata, dveře i rolety a zabezpečit tak náš dům po dobu nepřítomnosti.

 

 

SEGMENTOVÁ A SKLÁPĚCÍ GARÁŽOVÁ VRATA


Segmentová a sklápěcí garážová vrata mohou být vybavena pohonem METRO io kompatibilním se systémem TaHoma a Connexoon Access.

tahoma metro wisniowski

ROLETOVÁ GARÁŽOVÁ VRATA


Roletová garážová vrata Wiśniowski mohou být vybavena řídící centrálou Rollixo io umožňující jejich spojení s TaHomou a Connexoon Access.

HLINÍKOVÉ DVEŘE S ELEKTRICKÝM MOTOREM


Díky použití ovladače Lock Controller io ve dveřích značky Wisniowski vybavených elektrickou závorou Autotronic nebo Multitronic získáváme plnou kompatibilitu s TaHomou a Connexoon Access.

POSUVNÁ BRÁNA NA POHON


Posuvná brána vybavená externím pohonem Somfy Elixo io umožňují propojení vrat s TaHomou a Connexoon Access.

KŘÍDLOVÁ BRÁNA NA POHON


Pro získání kompatibility křídlových vrat s Tahomou a Connexoon Access je musíte vybavit linkovým pohonem Somfy Ixnego io nebo pohonem s lomeným křídlem Somfy Axovia io.

MÁTE ZÁJEM O NAŠE SLUŽBY? VYTVOŘ NEZÁVAZNOU POPTÁVKU