Sekční garážová vrata Prime | Metallife
  • image

    Zavolejte nám
    +420 733 21 20 20

  • image

    Otevírací doba
    Po - Pa 9.00 - 18.00

Garážová Vrata PRIME

PRIME – nová třída garážových segmentových vrat


Novou generaci segmentových vrat WIŚNIOWSKI prezentuje neobvyklá kvalita, založená na souboru unikátních technických řešení. Abychom vyrobili tak výjimečný výrobek, museli jsme sáhnout na základ konstrukce segmentových vrat … tedy panel.

OBJEV DOKONALOST


Představ si garážová vrata nové generace. Vrata, která nejsou transformací dosavadních řešení, ale tvůrčím výsledkem hledání rovnováhy mezi moderní technikou, kvalitou, bezpečností a designem.

Taková jsou vrata PRIME. Inovativní, propracovaná v každém detailu, odrážejí vaše potřeby ještě než je pojmenujete. Jsou to plně vybavená a kompletní automatická vrata, díky kterým máte každý den při sáhnutí na ovladač jistotu, že jste si vybrali to nejlepší.

Buďte první, buďte PRIME


PRIME nemá k sobě konkurenci, a klasická stylistická linie je příslibem toho, co je skryto v inteligentně navržených útrobách vrat.

Buďte první, buďte PRIME. Seznamte se s výjimečnými přednostmi unikátních vrat PRIME!

Originální panel INNOVO SKUTEČNOST


Při navrhování unikátního řešení PRIME jsme sáhli až na základ konstrukce segmentových vrat. Cílem bylo dosáhnout co nejlepší parametry izolování, získat neobvyklý estetický dojem uvnitř garáže a zajistit výjimečné bezpečí při užívání vrat.

Takto vznikl v celosvětovém měřítku unikátní panel INNOVO. Jeho uzavřená konstrukce, 5-vrstvé ohnutí plechu v místě upevnění závěsů, zajišťují pevnou konstrukci a výplň teplou pěnou o síle 60 mm a speciální systémy těsnění a clon se projevují ve skvělých parametrech tepelné izolace vrat.

Tímto způsobem navržená konstrukce panelu umožnila postavit perfektní plášť a učinit tak ze vrat PRIME technologický a inovativní průlom.

Panel INNOVO 60 mm


Průřez panelu společně s mezipanelovou clonou, upevňovanou na vnitřní straně pláště vrat.

1. Pružná clona mezi panely

2. Hliníkový profil upevňující pružné clony

3. Pět vrstev plechu v místě upevnění závěsů

4. Těsnění mezi panely

5. Skrytý závěs

6. Polyuretanová pěna

Dokonalost V KAŽDÉM DETAILU


PRIME je design orientovaný na elegantní a nadčasovou jednoduchost, narušující konvence o čistě funkčním účelu garážových vrat. Při jejím navrhování jsme kladli důraz na každý detail, protože o dokonalosti rozhodují detaily.

Nové TRENDY V DESIGNU


PRIME je univerzální stylistika, která poskytuje pocit pohodlí, vysoké hodnoty a moderního luxusu. Tímto způsobem PRIME určuje novou filozofii designu ve své kategorii.

Projekt PRIME obsahuje nejdůležitější vlastnosti, které je možné definovat jako svého druhu minimalismus – úspornost linií a syntéza formy, které odrážejí estetický přístup, charakteristický pro moderní architektonické myšlení.

Podoba PRIME se zdánlivě stává pozadím. Ideálně navržená zevnitř překvapují moderním řešením konstrukce a bohatým výběrem ozdobných prvků zakrývajících pohyblivé díly vrat. Každý detail je bezchybně propracován a potvrzuje tak spojitost myšlenek návrhářů a představuje absolutní esenci designu.

Ikona BEZPEČNOSTI


PRIME porušuje stereotypy v oblasti zabezpečení. Je to nejen vize vrat s vysokou estetickou hodnotou, ale také odraz starosti o bezpečí.

V PRIME k bezpečnosti přistupujeme celkově – využili jsme technologie k ochraně, ale především k prevenci nebezpečí. Početné, moderní bezpečnostní systémy prvků konstrukce a mechanických částí pomáhají chránit všechny uživatele a činí tak váš dům bezpečnějším.

Společně s ideálně integrovaným pohonem se PRIME stává technologickým předvojem, který v každém detailu ukazuje, že kvalita a bezpečnost jsou něm navzájem neporušitelně spojeny.

Nová definice BEZPEČNOSTI


Jednotlivé systémy, které se skládají na bezpečná vrata, na sobě navzájem závisí a spolupracují současně s některými díly konstrukce. Například pevné kryty vodicích kolejniček, pohyblivé kryty válečků, integrovaný kryt hřídele a pružin, postranní kryty hřídele a pružin a pružné, vnitřní clony spojovacích míst mezi panely.

Revoluce TEPLA


Tepelná izolace odlišuje PRIME, kvalifikuje je mezi výrobky doporučované pro energeticky úsporné a dokonce i pasivní objekty. Je odpovědí na potřebu maximalizace energetických úspor a co největší omezení tepelných ztrát v budově.

Pro dosažení takových vlastností vrat bylo nutné dosáhnout co nejnižší koeficient tepelného průniku. PRIME plně využívá tepelně izolační vlastnosti panelu INNOVO a použité systémy těsnění, eliminující ztráty tepla na neuralgických místech pláště vrat.

Korunní argumenty ÚČINNÉ TEPELNÉ IZOLACE


Ukazatel u panelu INNOVO má hodnotu 0,33 W/m2K což ovlivňuje tepelnou izolaci celých garážových vrat. Nový panel, dvojité horní a dolní těsnění pláště vrat a mezipanelové clony nám dovolily dosáhnout skvělý koeficient tepelného průniku.

Pohon METRO


METRO je pohonem nové generace. Harmonické spojení výkonu, krásy a spolehlivosti, navržené v souladu s vymoženostmi nejmodernějších technologií. Vznikl díky spolupráci značek WIŚNIOWSKI a Somfy – světového lídra v oblasti výroby automatiky a řešení inteligentního ovládání domácích zařízení. METRO má výjimečné technické parametry uzavřené v tělese navrženém v souladu se stylistickými standardy značky WIŚNIOWSKI.

SNADNÉ PROGRAMOVÁNÍ – LCD displej a možnost konfigurace mnoha parametrů.

SYSTÉM OPTICKÉ OCHRANY – systém zajišťuje optimální ochranu v případě, že se mezi součástmi systému objeví překážka.

AMPÉROMETRICKÁ DETEKCE PŘEKÁŽEK – ochrana proti přetížení v situaci styku spodní hrany křídla s překážkou zastaví křídlo vrat a následně ho vrací nahoru.

KOLEJNICE S TICHÝM OZUBENÝM ŘEMENEM – zajišťuje tichý a plynulý provoz, což je mimořádně důležité především u garáží spojených přímo s obytnou budovou a ložnicemi nacházejícími se poblíž.

RÁDIOVÉ SPOJENÍ RTS – Skvělé řešení založené na inovační technologii Somfy umožňuje montáž a rozšíření pohonného systému bez nutnosti zasahování do struktury stěny. Proto se jedná o ideální řešení nejen pro novou výstavbu, ale především pro modernizace nebo rekonstrukce. Intuitivní programování a použití displeje umožňuje přizpůsobení pracovních parametrů a příslušnou konfiguraci funkcí.

AKUMULÁTOR PRO NOUZOVÉ NAPÁJENÍ – umožňuje otevření a zavření vrat v případě výpadku napájení.

MÁ VESTAVĚNÉ SIGNALIZAČNÍ SVÍTIDLO.

MECHANICKÁ BLOKÁDA PROTI VLOUPÁNÍ – blokuje vrata v uzavřené poloze, zabraňuje neautorizovanému otevření garážových vrat.

MOŽNOST PŘIPOJENÍ DODATEČNÉHO VNĚJŠÍHO ZDROJE OSVĚTLENÍ, NAPŘ. OSVĚTLENÍ VJEZDU.

PULSAR
Vysílač Pulsar umožňuje dálkové ovládání vrat a naprogramování až 4 různých zařízení. Je vyroben z velice trvanlivých materiálů, což se projevuje na dlouholeté spolehlivosti zařízení.

EXTENDED CARE


Záruka EXTENDED CARE umožňuje prodloužení standardní záruky na 5 let pro kompletní produkt: automatická segmentová vrata, továrně spojená s pohonem METRO.

Jde o průlomové řešení na trhu, jež zajišťuje záruku pro kompletní produkt, kterým jsou automatická garážová vrata.

VZORY


VRATA S PANELEM BEZ PROLISŮ VRATA S PANELEM S VYSOKÝM PROLISEM VRATA S OZDOBNÝMI APLIKACEMI

BARVY


Díky bohaté paletě barev a struktur PRIME umožňuje svobodnou úpravu každého projektu a zkrášlení architektonického prostoru každé budovy.

Vycházejíc z potřeb a nápadů jednotlivých klientů, kteří očekávají trvalý, estetický a originální vzhled nabízíme širokou paletu barev. Díky tomu poskytujeme možnost volby barevného odstínu dveří v souladu s fasádou, okny, nebo dokončovacími prvky objektu.

Pro Klienty hledající vrata výjimečných barev jsme připravili nabídku natírání z více než 200 barevných odstínů.

Možnost dýhování vrat PRIME


Kolekce 32 barev získaných technikou dýhování poskytuje ještě větší možnosti kreativního designu okolí domu. Díky tomu jsou vrata PRIME individuálním řešením pro ty nejnáročnější zákazníky.

Zlatý dub Ořech Oregon Macore Temný dub Bahenní dub Black Cherry Letní višně
Winchester Siena rosso Siena noce Sapeli Siena PL Dark Green Cream white Anthracite Grey
Sildbergrau Metbrush silver AnTEAK Antracit Antracyt quartz Bílá Čokoládově hnědá Dub přírodní
Dub rustikální Daglesia Sheffield Oak Light Sheffield Oak Brown Sheffield Oak Grey Black Ulti-mat Earl Platin Brusch Schwarzbraun

Proto do nabídky vrat, vyráběných z panelu INNOVO (bez prolisu “G”) o síle 60mm, zavádíme povrchovou úpravu pláště vrat dýhováním.
Zlatý dub a Ořech – panel “G” a “W”.

BARVY HOMEINCLUSIVE 2.0


HIEARTH

HI SMOKE GREEN HI WILLOW GREEN HI FERN GREEN HI DEEP GREEN

 

HISTEEL

HI TRUE BLUE HI MARINA HORIZON HI ANTHRACITE HI MODERN GRAPHITE

 

 

HISTONE

HI COMFORT GREY HI WARM STONE HI QUARTZ GREY HI BROWN STONE

 

HIRUBY

HI MOODY CORAL HI FLAME RED HI MODERN MAROON HI DEEP BROWN

 

 

Ukázka panelů


Panel INNOVO 60 mm – bez prolisu “G”

Panel INNOVO 60 mm – vysoké prolisy “W”

 

 

 

STRUKTURA

Smoothgrain Sandgrain Silkline

Vrata, dveře, oplocení
V JEDNOM DESIGNU


Kolekce Home Inclusive spojuje jednu stylistickou linii vrat, dveří a oplocení. Je to příklad návrhářství orientovaného na spojitost v užitném prostoru. Inspiruje, vytváří a vyznačuje trendy, jejichž design je založen na dokonalých technických parametrech a neopakovatelném vzhledu.

V rámci kolekce je možné zvolit novou generaci segmentových vrat PRIME, která jsou synonymem stylu a bezpečí. Jejich mistrovská kvalita a rafinovaná jednoduchost formy jsou doplněním kolekce a estetickým mistrovským kouskem.

MONTÁŽNÍ ROZMĚRY


Montážní rozměry a jejich označení jsou potřebné pro správný výběr a montáž garážových segmentových vrat.

So – šířka otvoru, rozměr na zakázku,
Sj – šířka vjezdu po montáži vrat,
Ho – výška otvoru, rozměr na zakázku,
Hj – výška vjezdu po montáži vrat,
N – minimální vyžadovaný překlad,
W1 – minimální potřebný prostor po stranách,
W2 – minimální potřebný prostor po stranách,
E – minimální hloubka garáže s volným prostorem pod stropem,
Ls – délka kolejničky pohonu.

Sj

Hj

Nmin

W1min, W2min

Emin

Ls

So – 40 [mm]

Ho – 100 [mm]

200 [mm]1

160 [mm]

Ls + 410 [mm]

2900 [mm] lub 3500 [mm]

(1) – Pro výšku vrat 2200 [mm] Nmin dosahuje 220 [min]